Kopie bezpieczeństwa dla firm – wdrożenia i obsługa

Kopie bezpieczeństwa dla firm – wdrożenia i obsługa

Kopie bezpieczeństwa dla firm – to jedna z kompetencji naszych specjalistów. Wiemy jak zaprojektować, stworzyć i z powodzeniem wdrożyć kopie bezpieczeństwa w każdej firmie i organizacji. Ważnym zabezpieczeniem dotychczasowego dorobku informatycznego firmy jest tworzenie kopii zapasowych.

Każdy kto choć raz stracił dane lub postępy swojej pracy wie jak bolesna potrafi być ich utrata, a jak zbawienne może być wykonywanie kopii bezpieczeństwa w firmie. Najlepiej kiedy wykonują się one automatycznie i bez zaangażowania pracowników. Takie działanie pozwala zwiększenie bezpieczeństwa organizacji. Dlaczego wykonywanie kopii bezpieczeństwa w firmie jest konieczne? Ponieważ zabezpiecza on prawidłowe funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa na wypadek nieoczekiwanej utraty danych, awarii systemu, oraz sprzętu.

Jakie są główne zalety wykonywania kopii bezpieczeństwa w firmie?

Bez wątpienia możemy tu wymienić:

  • Przede wszystkim bezpieczeństwo danych i brak ryzyka ich utraty,
  • Z pewnością możliwość odzyskania chwilowo utraconych danych,
  • Pewność, że nie stracisz swojej pracy, a co za tym idzie cennego czasu, 
  • Bezsprzecznie spokój, ponieważ wszystko odbywa się tak jak powinno. 

Skontaktuj się z nami, ponieważ odpowiednio planując i wdrażając kopie bezpieczeństwa w Twojej firmie sprawimy, że Twoje dane będą bezpieczne. Dodatkowo przy odpowiednim skonfigurowaniu tej struktury Twojej sieci możemy zagwarantować Ci możliwość pracy w każdym wybranym przez Ciebie miejscu i momencie.

Kopie bezpieczeństwa dla firm

Pozostałe zalety – kopie bezpieczeństwa dla firm

Przede wszystkim poprzez archiwizacje starych dokumentów można zwiększyć miejsce na dyskach firmowych, co bezsprzecznie przełoży się na szybsze działanie sprzętu i jego większą bezawaryjność. Co za tym idzie zmniejszone ryzyko awarii sprzętu. Kopie zapasowe w firmach pozwalają również na powrót do danych z przeszłości i ich ponowne wykorzystanie. Odpowiednio przygotowane kopie bezpieczeństwa dla firm pozwalają na ponowne wykorzystanie cennych dla każdej organizacji informacji. 

INFOR Antoszewski wesprzemy Cię w: 

  • Wdrożeniu oraz konfiguracji systemów służących do tworzenia kopii zapasowych w Twojej firmie,
  • Stałym i automatycznym nadzorze wykonywanych kopii zapasowych,
  • Odtwarzaniu danych. 

Dlaczego wykonywanie kopii bezpieczeństwa w firmie jest konieczne?

Ponieważ uchroni Ciebie i Twoją firmę przed trwałą utratą danych. Może się to wydarzyć zarówno w przypadku awarii technicznej sprzętu albo ataku hakerskiego (np. zaszyfrowanie danych). Dzięki odpowiednio skonfigurowanemu systemowi tworzenia kopii bezpieczeństwa w firmie będziesz mieć pewność, że zrobiłeś bardzo duży krok do ochrony danych Twojej firmy.

O czym należy pamiętać przy wykonywaniu kopii bezpieczeństwa?

Ponieważ jest wiele aspektów, które należałoby omówić w tym obszarze chcielibyśmy zrobić to już ramach wsparcia i obsługi IT w Twojej organizacji. Z pewnością na to pytanie odpowiemy Ci już w trakcie naszej współpracy.

Chcesz czuć się bezpiecznie w świecie IT? Skontaktuj się z nami. Zadbamy o Twoje bezpieczeństwo.

Nie każdy musi się znać na IT. Wystarczy, że my
wiemy jak to wszystko działa!

Skontaktuj się z nami. Zadbamy o bezpieczeństwo Twojej firmy.